Illusion: Szczegóły „Opowieści” i singiel „O Przyszłości”

22 marca do sklepów trafi nowa płyta Illusion zatytułowana „Opowieści”, którą promuje singiel „O Przyszłości”. Będzie to pierwszy album studyjny legendarnej grupy od 16 lat. Płytę z darmową wysyłką na terenie Polski można już zamawiać pod adresem illusion.pl/sklep/.

Efektem pracy w studiu jest nowy album Illusion „Opowieści”, na którym znalazło się dziewięć premierowych kawałków. Nie brakuje w nich charakterystycznego ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy, który wszyscy pamiętają z takich utworów jak „Nóż” czy „Vendetta”. Półtora dekady doświadczeń (nie tylko muzycznych) zrobiło swoje – dojrzeli fani, dojrzał też zespół i jego muzyka. Na płycie słychać mnóstwo nowych pomysłów i wytrawnych brzmień.

Klimat utworów świetnie oddają wykorzystane w artbooku rysunki Istvána Orosza – światowej sławy węgierskiego grafika i ilustratora. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko, a masteringiem – wielokrotnie nagradzany Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland, odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, The Rolling Stones, Nirvany czy Foo Fighters.

illusion opowiesci
Lista utworów płyty Illusion „Opowieści”:
1. O trudzie wyboru
2. O iluzjach
3. O historii gatunku
4. O pracy nad sobą
5. Oddech
6. O przyszłości
7. O wartościach i prawdach wszelakich
8. O empatii
9. O pamięci po sobie

Płytę Illusion „Opowieści” promuje trasa koncertowa, którą supportować będzie ukraińska grupa O.Torvald oraz polskie zespoły: The Colonists, Lecter i Magnificent Muttley. Trasa obejmie 11 miast:

28.02 – Nowy Andergrant, Olsztyn
01.03 – MegaClub, Katowice
02.03 – Klub Studencki Kwadrat, Kraków
14.03 – Klub Strefa G2, Radom
15.03 – Klub Muzyczny Dekompresja, Łódź
20.03 – Imperium, Szczecin
22.03 – Eskulap Akademickie Centrum Kultury, Poznań
23.03 – Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk
28.03 – Klub Stodoła, Warszawa
29.03 – CK Wiatrak, Zabrze
30.03 – Eter Club, Wrocław