Jasmeno Sławomira Nietupskiego zapowiada debiutancki album

Jasmeno to nowy, międzynarodowy projekt klawiszowca Sławomira Nietupskiego (znany m.in. z Hesperus Dimension). Debiutancki album zatytułowany po prostu „Jasmeno” ukaże się 4 września 2020 r. nakładem Lynx Music.

Początki Jasmeno sięgają 2017 roku. Kluczowym dla projektu momentem było nawiązanie współpracy z włoskim multinstrumentalistą Andreą Boccarusso w roli wokalisty i gitarzysty. W szeregach grupy pojawili się także rodzimi muzycy – Piotr Chomicz z Underfate (gitara elektryczna), Anna Heron (wokale) czy Robert Jakubiec (trąbka). Swojego głosu użyczyła prezenterka Radia Gdańsk – Beata Szewczyk. W nagraniach płyty wzięła też udział australijska wokalistka/gitarzystka Lecia Louise oraz amerykańska harfistka Gabriela Gutierrez.

Debiutancki album Jasmeno nawiązuje do szeroko pojętej muzyki popowej, elektronicznej oraz rockowej z lat 70 i 80-tych podanych w nowoczesnej formie i brzmieniu. Na płycie znajdzie się dziesięć utworów o melancholijnej atmosferze. Dźwięki płynące z piosenek mają charakter introwertycznej podróży w czas przeszły.

skład Jasmeno:
Andrea Noah Boma Boccarusso – wokale prowadzące, chórki, gitary elektryczne, gitara akustyczna
Lecia Louise Mcphail-Bell – wokal, chórki, gitary elektryczne, gitara akustyczna
Piotr Chomicz – gitary elektryczne
Anna Heron – wokale, chórki
Robert Jakubiec – trąbki
Gabriela Gutierrez – harfa
Slavomir Maria Nietupski – syntezatory, organy, programowanie

Miks & Mastering: Paweł Pruz (Miniture Records), Mateusz „Mefius” Machnikowski (ZPD)
Logo: Christophe Szpajdel
Fotografie: Paweł Witkowski & Anna Dębska
Okładka: Slavomir Maria Nietupski