Jelonek i Hateseed zagrają w Parlamencie

Agencja koncertowa PW Events serdecznie zaprasza na koncert Jelonka. Znany z występów z grupą Hunter skrzypek Michał Jelonek zapowiedział swoją drugą solową płytę. Album zatytułowany „Revenge” ukazał się 7 listopada nakładem Mystic Production. Artysta w typowy dla siebie sposób doniósł, że materiał nawiązuje do pierwszej płyty, ale jest dojrzalszy i mroczniejszy.

JELONEK – trasa promująca nowy album „Revenge”
20.11 GDAŃSK PARLAMENT godz.20:00 (wstęp od 19.00)
support: HATESEED

bilety:  34/39 zł
do nabycia:  Sklep muzyczny PULS – Gdynia, Waszyngtona 21 (Centrum Gemini), Punkt Lotto – Gdańsk (C.H Manhattan), Klub Parlament, Bilety24.pl, Ticketpro.pl (m.in. Empiki i Media Markty)

W rockowym i rock metalowym brzmieniu Jelonka widoczny jest duży wpływ muzyki klasycznej (m.in. Vivaldiego, Paganiniego czy Rossiniego). Podczas koncertu oprócz autorskich kompozycji z pewnością nie zabraknie coverów utworów takich artystów, jak m.in.: Metallica, Judas Priest, Jimi Hendrix. Będą one prezentowane w oryginalnych aranżacjach z przełożeniem głównego ciężaru wykonawczego na skrzypce klasyczne i elektryczne.

Michał Jelonek jest prawdziwą sceniczną bestią. To ekspresyjny muzyk z dużą dozą poczucia humoru. Możecie być pewni, że podczas występu nie zabraknie spontanicznej „bieganiny”, „chorych” choreografii, punkowego „gibania się” scenicznych fajerwerków, demonicznych atrakcji oraz mrocznych niespodzianek. Jego występy zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych.

Michał Jelonek – muzyk – instrumentalista, specjalizacja – skrzypce. Nagrał ponad 20 albumów współautorskich i ponad 40 albumów gościnnie (muzyk klasyczna, pop, r’n’b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek Przystanek Woodstock i inne. Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich (1993 – magazyn „Tylko Rock”, 1994 – Siedlce „Rock 94”, 2008 – „Scyzoryki”, 2008 – magazyn „Teraz Rock” i inne). Wraz z zespołem „Ankh” otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W okresie od 1993 do 2010r. zagrał około 1600 koncertów w Polsce a także w Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Nagrywa i tworzy muzykę filmową, a także muzykę do reklam. Współpracuje lub współpracował z taki i zespołami jak: Ankh, Closterkeller, De Press, Firebirds, Freak of Nature, Grejfrut, Hunter, Kasa, Lizar, Łzy, Mafia, Maybe-b, Orkiestra Dni Naszych, Perfect, Szwagierkolaska, Teatr Kobiet, Tosteer, T-Raperzy znad Wisły, Wilki i inne, oraz z artystami: Maryla Rodowicz, Ilona Sojda, Wojciech Gąsowski, Stan Borys, Paulla i inni.