Kiev Office prezentuje „Modernistyczny Horror”

Grupa Kiev Office poinformowała, że jej piąta płyta zatytułowana „Modernistyczny Horror” trafi do sprzedaży w dniu 14 maja 2017 r. Album ma skupić się na mieście muzyków – Gdyni:

Gdynia – przez wielu zwana perłą modernizmu. Co się jednak kryje za wymuskanymi fasadami budynków? Co znaleźć można skręcając z utartych turystycznych szlaków, wymykając się ze zorganizowanej wycieczki? Kolejna płyta gdyńskiej grupy Kiev Office zabiera słuchacza w podróż w takie właśnie niezbadane zakamarki. Przez krzaki, nadmorskie bunkry, podziemne korytarze i rzadko odwiedzane enklawy pierwotnych gdynian – docieramy do samego jądra ciemności. Do wnętrza miasta.

Dopiero perspektywa mieszkańca odkrywa prawdziwe oblicze Gdyni. Wraz z Goranem i resztą ekipy patrolujemy kolejne rewiry, odwiedzamy knajpy dla tutejszych, szybkie strefy samotności, działkowe budy i całe kwartały, które – choć również z morza i marzeń – przypominają raczej biedne zaułki Tybetu. Ta ładna, wypieszczona Gdynia gdzieś się oddala, cukierkowe domy z tej perspektywy stają się małe i nierealne, przypominają raczej czekoladowe batony, na tyle kruche, że można je zmiażdżyć jednym kłapnięciem szczęk. A tymczasem gdzieś głębiej, gdzieś pod skórą miasta coś się czai. Coś (ktoś?) czeka i pisze do nas listy. Modernistyczny horror? Rzeczywiście – ciarki przechodzą.

Kiev Office od lat pozostają wierni Gdyni. Na każdej kolejnej płycie eksplorują i przywołują przestrzenie swojego miasta. Warto jednak zauważyć, jak ta niekończąca się historia ewoluuje – jak z płyty na płytę staje się bardziej dojrzała. Gdynia rozbrykana, imprezowa, staje się Gdynią poważną, skrywającą mroczne sekrety.

1. Obręby Rewiry
2. Makłowicz w podróży
3. Daj mu jeść
4. Anonim spod ziemi
5. Lekcja 1
6. Cafe Santana
7. Strefa szybkiej samotności
8. Jądro Miasta
9. 8 Lat w Tybecie

Dyskografia Kiev Office:
2009 – „Jest Taka Opcja”
2011 – „Anton Globba”
2013 – „Zamenhofa”
2014 – „Statek Matka”
2017 – „Modernistyczny Horror”

Michał Miegoń – wokal, gitara
Joanna Kucharska – wokal, gitara basowa
Krzysztof Wroński – perkusja

fot. Paweł Jóźwiak