Sirenia, Tyr i inni w klubie B90

Norweska grupa Sirenia zagra 14 listopada 2016 r. w klubie B90 w Gdańsku. Tego dnia koncerty zagrają też Týr, Unleash The Archers, Xaon i Relicseed. Bilety w cenie 80 zł (przedsprzedaż) / 90 zł (w dniu koncertu) do nabycia na tickets.soundrive.pl, a także w sieci sprzedaży Eventim, eBilet, Ticketpro i Biletomat.

sirenia

Sirenia (Norwegia)
Sirenia to dziecko Mortena Velanda, który w latach 90. współtworzył Tristanię – jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w historii symfonicznego metalu. Obydwa projekty zdefiniowały charakter swojego gatunku, a przez kolejne lata nadawały mu nowego znaczenia, stając się tym samym niedoścignionym ideałem dla wielu podobnych kapel. Na najbliższej trasie koncertowej Sirenia będzie promować swój siódmy album – „The Seventh Life Path”, który ukazał się w katalogu wytwórni Napalm Records. Dla europejskich fanów będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ zespół na klubowych koncertach nie występował tu od siedmiu lat.

Týr (Wyspy Owcze)
Jeden z najpopularniejszych towarów eksportowych Wysp Owczych powraca na Stary Kontynent. Po znakomitej trasie u boku Finntroll zespół ponownie zaprezentuje swoją unikalną mieszankę folk/viking metalu z heavy metalem.