Sounds Like The End Of The World w klipie „Free Fall”

Zespół Sounds Like The End Of The World udostępnił klip do utworu „Free Fall”, który promuje debiutancki album „Stages of Delusion”. Premierę krążka przewidziano na 6 maja 2014.

Sounds Like The End Of The World to pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu „It All Starts Here” zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, Long Distance Calling, Tides From Nebula, Tune, DispersE czy Lebowski.

Formacja Sounds Like The End Of The World nagrała pod koniec lutego 2014 materiał na swój debiutancki album „Stages of Delusion” w Sounds Great Promotion w Gdyni. Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiada Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski, którzy współpracowali z takimi wykonawcami jak Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater.

Prapremiera płyty odbyła się 16 kwietnia 2014 w Poznaniu w klubie Eskulap na wspólnym koncercie z grupą God is An Astronaut. Premiera płyty zaplanowana została na szóstego maja 2014.

Najbliższe koncerty:
04/05 – Gdynia, Desdemona z Sleepmakeswaves
09/05 – Lublin, Route18 z Oneiric
10/05 – Ostrowiec Świętokrzyski, Perspektywy z Oneiric
14/05 – Warszawa, Progresja, Otwarte Wtorki z NuPlays
15/05 – Warszawa, Hydrozagadka z DispersE i Oneiric
21/05 – Gdańsk, Parlament z God Is An Astronaut
23/05 – Katowice, Pub Korba z Oneiric
24/05 – Wrocław, Easy Rider z Oneiric
29/06 – Gniewkowo, Festiwal Rocka Progresywnego

sounds like the end of the world