The Shipyard w teledysku „Oyster Card”

Grupa The Shipyard udostępniła kolejny teledysk promujący debiutancki album „We Will Sea”, tym razem jest to obraz do piosenki „Oyster Card”. Zdjęcia powstały w Gdyni, Gdańsku Brzeźnie i w Londynie czyli tam, gdzie obecnie mieszkają i tworzą członkowie zespołu The Shipayrd. I to oni, obok wszystkich tych bliskich im miejsc, są bohaterami tego wideoklipu.

Obraz został wyedytowany przez Radka Jachimowicza i słynnego Yacha Paszkiewicza, autora teledysków i twórcę Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film.

W 2011 roku, za sprawą spiritus movens Piotra Pawłowskiego (Made in Poland, Heart&Soul) powstał zespół składający się z istotnych na polskiej alternatywnej scenie muzycznej artystycznych osobowości. Swoją nazwę zespół zawdzięcza wspólnej wszystkim jego muzykom fascynacji Stocznią Gdańską.

W sierpniu 2012 roku, na kilka tygodni po bardzo dobrze przyjętym występie The Shipyard na OFF Festiwalu w Katowicach, ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „We Will Sea”. Dowodzi ona nie tylko dojrzałości muzycznej i zaskakującej świeżości w podejściu do czerpania z inspiracji (m.in. nowa i zimna fala, punk, shoegaze), ale pokazuje również jak bardzo unikalna jest muzyka tworzona przez The Shipyard: nie posiada żadnego odpowiednika na polskim rynku muzycznym. Brzmienie „Stoczniowców” nie pozostaje obojętne na „wiatr od morza” i wybiega w przyszłość, którą grupa pragnie kształtować za pomocą dźwięków. Dlatego też swój pierwszy album wydali w najważniejszym obecnie trójmiejskim wydawnictwie – niezależnym Nasiono Records.

Na ubiegłorocznej edycji festiwalu Metropolia Jest Okey w Gdańsku zespół The Shipyard dał się poznać jako prawdziwa koncertowa rewelacja. Od czasu tamtego debiutu scenicznego, wystąpili na zaproszenie Artura Rojka w ramach organizowanego przez niego festiwalu, jak również zagrali na Offensywnej scenie radiowej Trójki, w Radiu Gdańsk i liczne koncerty w Trójmieście. Tej jesieni wyruszyli w krótką trasę koncertową promującą wydanie krążka „We Will Sea”.

The Shipyard:
Filip Gałązka (Brygada Kryzys, Izrael, Tymon&The Transistors) – perkusja
Nela Gzowska (ex-Kobiety) – gitara
Rafał Jurewicz (ex-Sound of Pixies) – wokal
Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars) – gitara, wokal
Piotr Pawłowski (Made in Poland, Heart&Soul) – bas