Toto w Operze Leśnej w Sopocie

Amerykańska grupa Toto, autorzy takich hitów jak „Africa”, „Rosanna” czy „Hold the line”, zagra 25 czerwca 2019 r. w Operze Leśnej w Sopocie. Muzycy przyjadą do Trójmiasta w ramach kolejnej części trasy koncertowej „40 Trips Around the sun” celebrującej 40-lecie istnienia zespołu.

Bilety w cenie 189-349 zł trafią do sprzedaży 15 października. Wcześniej jednak, bo już 11 października, na stronie See Tickets będzie można zakupić bilety VIP.

TOTO (USA)
Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy. Przez ponad 40 lat wspólnego grania i tysiące gościnnych występów, chociażby na legendarnej płycie Michaela Jacksona „Thriller”, mnóstwie różnych dowodów uznania, Toto pozostaje zespołem, którego koncerty i wydawnictwa wciąż świetnie się sprzedają. Do tej pory rozeszło się przeszło 40 mln płyt grupy na całym świecie. Toto to pop kultura. To również jeden z niewielu zespół z lat 70., które przetrwały pomimo zmieniających się trendów i stylów, zdobywając kolejne generacje fanów.

Nie ma wątpliwości, że Toto przeżywa obecnie renesans popularności na świecie. Najnowsza kompilacja hitów kapeli „40 Trips Around The Sun” (Legacy Recordings/Sony) zadebiutowała w Top 40 w ośmiu krajach w marcu 2018 roku. Niedawno formacja Weezer przerobiła klasyczne piosenki „Rosanna” i „Africa”, przykuwając dzięki temu wielką uwagę mediów i uzyskując przeszło 20 mln streamów. Przełożyło się to na wzrost zainteresowania oryginałami Toto. „Africa” na Spotify ma już wynik 422 mln streamów. Toto odwdzięczyło się młodszym kolegom, coverując ich słynny utwór „Hash Pipe”.

Promując „40 Trips Around The Sun” na trasie po Europie i Ameryce Północnej Toto zagrało w wyprzedanych Ziggo Dome w Amsterdamie, Royal Albert Hall w Londonie i The Ryman Auditorium w Nashville. To najbardziej intensywne tournée zespołu od lat i potrwa również przez znaczną część w 2019 roku.