Animagnetical – Animagnetical EP

Animagnetical to kontynuacja założonej w 2006 roku grupy Diesel, która pod obecnym szyldem działa od ubiegłego roku. Ich debiutancka EP-ka to kawał hard rocka z dominującymi średnimi tempami. Sporo tutaj balladowych, akustycznych momentów przywodzących na myśl tuzy stadionowego rocka z lat ’70 czy ’80. Na całe szczęście pomimo pozornego łagodnego brzmienia, Animagnetical nie penetruje słodkich rejonów hair metalu. Dzięki dość surowej produkcji materiał nie rozmywa się, jest zwarty i zachowuje odpowiednie proporcje między melodią, a dźwiękowym ciosem. Sporego kopa piosenkom dodaje jeszcze Sebastian „Bob” Mazurowski, wokalista znany z heavy metalowego Bad Taste. Jego głos jest mocny, rasowy, pełen pasji i jednocześnie melodyjny. Początkowo nie do końca mi pasował, ale wraz z kolejnymi przesłuchaniami przekonałem się, że łagodniejszy śpiew tylko by zamulił całość.

Animagnetical oprócz klasycznych, piosenkowych zagrywek nie boi się także kombinować. W „Home Alone” postawili na transowy, osadzony na melodii basu rytm, który niekoniecznie jest czymś oczywistym w hard rocku, którego styl reprezentują.

Warto zwrócić również uwagę na layout płyty. Dominuje czaro biała prostota, jedynym elementem graficznym jest pasek przechodzący przez środek. Nie pierwszy raz okazuje się, że nie liczy się milion filtrów w photoshopie tylko dobry pomysł.

Animagnetical swoją debiutancką EP-ką udowadnia, że w dalszym ciągu da się coś fajnego wycisnąć bazując na klasycznym hard rockowym graniu. Pokazują także, że nie trzeba odkręcać wszystkich gałek na wzmacniaczu w prawo żeby pokazać rockowego pazura. Chwała im za to.

ocena: 7/10

skład:
Sebastian „Bob” Mazurowski – wokal
Jacek Rybczyński – gitara
Grzegorz Kryger – gitara basowa
Michał „Młody” Łysejko – perkusja

01. Peace of Mind
02. Home Alone
03. Time To Walk Away (Here & Now)
04. Never Too Late
05. Breakin’ Out