Cats On The Sun – Czereśniowy Album

Cats on the Sun to zespół istniejący zaledwie od roku, ale tworzą go muzycy, którzy w niejednej kapeli struny zrywali. Może niektórzy z was pamiętają jeszcze podchodzącą pod reggae grupę Lars, którą wcześniej tworzyli. Wraz ze sporymi zmianami w swojej stylistyce na zdecydowanie bardziej rockową, zmienili też nazwę na Cats on the Sun.

„Czereśniowy Album” to dwanaście utworów czerpiących garściami z gitarowej alternatywy od reggae do pustynnego rocka. To muzyka, której przewodzi lekki, ciepły klimat. Jej podstawą są dobre gitarowe melodie i melancholijny wokal Grzegorza Zawiasy. To bardzo różnorodny album, mamy nawiązania do stylu Iggy Popa („Mów Do Mnie Wiosną”), ska („Poszarpany”), reggae („Przedstaw Się”), brit popu („Nowy Strach”, „Nienasycone”) czy ciężkiego rocka („Brokat i Kurz”).

Chyba najbardziej udanym utworem na „Czereśniowym Albumie” jest ballada „Smoki”, która dzięki partiom gitary kojarzy mi się z klimatem rodem z filmów Tarantino czy Rodrigueza. Brakuje tylko dialogu z teksańskim akcentem na wstępie. O ile pozostałe piosenki trzymają równy poziom bez większego zaskoczenia, o tyle w tym numerze udało im się stworzyć coś naprawdę intrygującego i przykuwającego szczególną uwagę.

Większość piosenek z „Czereśniowego Albumu” mogłaby z powodzeniem hulać w radiowym eterze. Utwory Cats on the Sun nie są długie, kipią melodiami, są przystępne nawet dla nierockowego słuchacza. Przyjemna płyta, która pomaga dotrwać do cieplejszych dni.


skład:
Grzegorz Zawiasa – wokal
Maciej Szkudlar Szkudlarek – gitara, wokal
Artur Brombas Gajdowski – gitara
Arek Arecki Kraśniewski – gitara basowa
Andrzej Zając Zając – perkusja

01. Czereśniowy
02. Mów do mnie wiosną
03. Poszarpany
04. Nowy Strach
05. Nienasycone
06. Rozważnie, spokojnie
07. Smoki
08. Jestem blokiem
09. W kolorowym pudełku
10. Brokat i kurz
11. Sprzeciwiłbyś się
12. Przedstaw się