Mystic Festival 2023: Defleshed i inni

Defleshed, Witchmaster, Necrotted, Akhlys, Mord’A’Stigmata, Kanonenfieber i Nyrst dołączyli do składu Mystic Festival 2023.

Mystic Festival 2023 odbędzie się w dniach 7-10 czerwca na terenie gdańskiej stoczni. Dotychczas ogłoszono udział Dismember, Nothing More, Wolfheart, Molybaron, Bombus, Black Mirrors, Danzig, Antimatter, Darkher, Lili Refrain, Pure Bedlam, Employed To Serve, Earthless, Horskh, Pupil Slicer, Orbit Culture, Ne Obliviscaris, Sylvaine, LLNN, Godflesh, Grave, Planet of Zeus, Birds in Row, The Hellacopters, Greg Puciato, Undeath, Bury Tomorrow, Testament, Watain, Primitive Man, Lord Of The Lost, Meshuggah, Exodus, Alcest, Lucifer, Gojira, Behemoth, Voivod, Carpathian Forest, Heriot, Ghost, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Moonspell, Perturbator, Sleep Token, Unleashed i Soen.

Defleshed
„Fast Forward” – tytuł płyty, którą Szwedzi żegnali XX wiek, mówi wszystko o ich muzyce. Tu nie ma czasu na niuanse, wahania i niedopowiedzenia, jest szybko, naprzód, bez oglądania się na ofiary. Deathmetalowa jatka na solidnym, thrashowym fundamencie. Z kolei „Grind over Matter”, album z 2022 r., którym powrócili po kilkunastu latach milczenia, świadczy o niezmiennie doskonałej formie Defleshed.

Witchmaster
Diabeł, dzicz, death metal. Jeden z najbardziej bezkompromisowych zespołów w historii polskiego metalu przypomniał o sobie w ubiegłym roku arcywściekłą płytą „Kaźń”. Z rozkoszą poddamy się tym torturom na żywo. W składzie grupy legendy polskiej sceny, muzycy związani m.in. z Behemoth, Vader, Profanum, Azarath i Christ Agony.

Necrotted
Mocne metalową tradycją Niemcy nigdy nie uchodziły za deathmetalową potęgę, ale to krzywdzący stereotyp, któremu Necrotted zaprzeczają każdą plugawą nutą. Łącząc techniczne łamańce z nieskrępowaną agresją, na takich albumach jak „Operation: Mental Castration” czy „Worldwide Warfare” mają propozycje zarówno dla wychowanych na Carcass, jak i publiczności wykarmionej deathcore’em.

Akhlys
Akhlys został zrodzony jako solowy projekt Naasa Alcametha (m.in. Nightbringer, Bestia Arcana), by odprawiać darkambientowe rytuały. Wyewoluował jednak do formy zespołu i wprowadził do swojej muzyki blackmetalową przemoc – i tę o wymiarze mitologicznym, i czysto fizyczną. Wybitny album „Melinoë” (2020) zapewnił Akhlys miejsce w elicie amerykańskiej sceny blackmetalowej.

Mord’A’Stigmata
Małopolska grupa, która blisko dwie dekady temu zaczynała od black metalu, by obecnie prowadzić swoich słuchaczy przez duszne labirynty muzyczne, gdzie ani punkt wyjścia, ani kierunek marszu nie mają znaczenia – liczy się mroczne piękno i unikalny charakter chwili. Wydany w 2022 roku fantastyczny album „Like Ants and Snakes” gwarantuje, że będzie to niezapomniany koncert.

Kanonenfieber
Od Iron Maiden i Slayera po Sabaton – metal zawsze żywił się wojną. Wizja Kanonenfieber jest jednak równie unikalna, co ekspercka, stąd zachwyty jego – bo to solowy projekt niejakiego Noise’a – debiutanckim albumem „Menschenmühle”. Fakt, że mamy do czynienia z wysokiej jakości stopem death, black i thrash metalu też jest nie do przecenienia.

Nyrst
Nazwa tego blackmetalowego kwintetu z Reykjaviku oznacza „najbardziej na północ” i dokładnie taka jest koncepcja ich muzyki, wyłożona na debiucie „Orsök”. To ciemność, chłód, rozpacz, samotność, szaleństwo…

Bilety na Mystic Festival 2023

1. Karnety czterodniowe Early Birds – 639 zł
2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP – 899 zł
3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł
4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego – 99 zł
5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł

Więcej o festiwalu na www.mysticfestival.pl

Informacje o biletach pod adresem tickets.mysticfestival.pl