Radio Bagdad prezentuje „Dance macabre” z płyty „Retransmisje”

Grupa Radio Bagdad opublikowała drugi utwór promujący ich najnowszy album „Retransmisje” z lutego 2016 r. Zespół na tle typowego dla siebie dance-punkowego, gitarowego łojenia serwuje kontestującą słowną nawałnicę zachęcającą do ruszenia głową, by nie popadać „w ogłupiający trans”. Tekstowo zespół nawiązuje do dobrych tradycji polskiej piosenki, kiedy tekst był istotną częścią utworu, wnikliwie komentował i był wypowiedzią w szerszej, społecznej dyskusji.

Recenzja płyty Radio Bagdad „Retransmisje”

Do piosenki powstał teledysk z materiałów koncertowych i innych z życia zespołu. Poza stałymi członkami zespołu w klipie pojawiają się muzycy gościnnie występujący z Radiem Bagdad w ostatnich latach. Montażem zajęli się Piotr Grdeń i Michał Madej.

„Retransmisje” to czwarty album zespołu Radio Bagdad. To dwupłytowe wydawnictwo zawierające akustyczny występ formacji na antenie Trójki oraz kompilację utworów z dotychczasowych albumów plus dodatki. 17 maja 2015 roku Radio Bagdad, znany głównie z rockowo-punkowych, surowych brzmień, dało godzinny koncert w radiowej Trójce wykonując akustyczne wersje swoich utworów. Dzięki akustycznym gitarom oraz poszerzeniu składu o fortepian i altówkę muzyka grupy nabrała bardziej łagodnego, melodyjnego oblicza. Rezygnacja z garażowego „hałasu” odsłania piosenkowe ciągoty Radia Bagdad i wysuwa na pierwszy plan teksty pisane przez lidera Sielaka Siedleckiego. Album wzbogaca składanka utworów Radia Bagdad utworzona przez wydawcę Lou & Rocked Boys. Znajdą się na niej wersje singlowe utworów jak i piosenki, które nie weszły na żadną z poprzednich płyt.