Satyricon gwiazdą Helliad Fest 2019

Norweska grupa black metalowa Satyricon wystąpi podczas Helliad Fest 2019. Impreza odbędzie się w dniach 23 – 24 sierpnia w Gdyni Kolibkach. Wcześniej ogłoszono, że zagrają Decapitated i Obscure Sphinx. Łącznie na dwóch scenach zagra 9 zespołów z Polski i zagranicy. Bilety do kupienia na tickets.helliad.com

Ceny biletów:
EARLY BIRDS: 159 zł
REGULAR (od 01.02.2019 lub po wyczerpaniu puli EB): 179 zł
LAST CALL (od 10.08.19 lub po wyczerpaniu puli R): 219 zł

Grupa Satyricon powstała w 1991 roku w stolicy Norwegii, Oslo. Jej trzon tworzą Sigurd „Satyr” Wongraven oraz perkusista Kjetil-Vidar „Frost” Haraldstad. Dzięki płycie „Nemesis Divina” z 1996 r. i utworowi „Mother North” zostali jednym z najpopularniejszych norweskich zespołów black metalowych. W późniejszych latach grupa odeszła jednak od klasycznych ram tego gatunku tworząc unikalną stylistykę. Satyricon ma na koncie 9 płyt studyjnych, z czego ostatnia z nich to „Deep Calleth Upon Deep” z 2017 r.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że gwiazdą pierwszej edycji Helliad Fest jest kultowy zespół Satyricon. To podkreśla, jak wyjątkowy jest Helliad. Od pierwszego dnia postawiliśmy sobie za cel zorganizować trójmiejską imprezę na światowym poziomie i udało się nam. Zaproszone przez nas zespoły prezentują różne odmiany ciężkiego grania, ale łączy je wysoki poziom artystyczny. Dotychczas nie mieliśmy takiego wydarzenia na Pomorzu. Program festiwalu doskonale odwzorowuje charaktery organizatorów i pokazuje, że nie boimy się sięgać wysoko i mieszać ze sobą różne klimaty muzyczne. Mamy nadzieję, że uczestnicy dadzą nam wotum zaufania i po wakacjach będziemy mogli rozpocząć prace nad kolejną edycją – mówi Magdalena Górecka, pomysłodawca i organizator Helliad Fest.

Helliad Fest to nowy projekt na mrocznej scenie muzycznej w Polsce. W dniach 23-24 sierpnia 2019 r. w Gdyni odbędzie się pierwsza edycja festiwalu metalowego Helliad Fest. To pierwsze takie wydarzenie, którego celem jest stworzenie nowej jakości festiwalu, który połączy wysoki poziom polskiej sceny metalu z kolebką ciężkiego brzmienia – Skandynawią. Głównego dnia festiwalu, w gdyńskich Kolibkach ustawią się dwie sceny, czego efektem będzie potężna dawka zróżnicowanych stylów death, black i doom metalu.

Całe przedsięwzięcie, wzorem wartości skandynawskich, ma charakter rodzinny. Helliad Fest aktywnie wspiera promocję i wymianę kulturową pomiędzy Polską, a krajami skandynawskimi, łącząc wartości artystyczne z promocją wartości takich jak równość, tolerancja i więzi społeczne. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, zapowiadając nawet wydzielenie strefy Kids Zone z animacjami dla najmłodszych.

Więcej na helliad.com