State Urge wydadzą „White Rock Experience”

Już 18 marca ukaże się debiutancki album State Urge zatytułowany „White Rock Experience”. Główne ślady na płytę zostały nagrane pod koniec ubiegłego roku w krakowskim studiu firmy LynxMusic, która jest także odpowiedzialna za wydanie krążka. Z kolei miks materiału powstał w gdańskim Velur Studios. Poniżej zapowiedź płyty:

Tracklista:
1. Third Wave of Decadence
2. Preface
3. Time Rush
4. Long For You
5. Illusion
6. Tumbling Down
7. Gaze
8. All I Need

„White Rock Experience to trzy słowa, które zarówno razem, jak i oddzielnie definiują naszą tożsamość artystyczną. Kolor biały obecny jest od zawsze w naszej kreacji scenicznej. Muzyka, którą gramy z pewnością może być określona jako rock. Experience, czyli doświadczenie, to słowo-klucz określające głęboką potrzebę namacalnego wręcz kontaktu między muzyką a słuchaczem”.

State Urge to zespół, który gra muzykę rozumianą jako art rock i rock progresywny. Mają na swoim koncie trzy wydawnictwa: EP-ki „Underground Heart” (2011) i „What Comes Next?” (2012) oraz singiel „Illusion” (2012), do którego powstał także teledysk. Jak mówią o sobie: „State Urge to nie tylko muzyka. Zmierzamy do tego aby nasze koncerty były także ciekawym widowiskiem wizualnym. Staramy się szerzej patrzeć na naszą twórczość artystyczną. Szukamy elementów, które w pewien sposób wzbogacają nasze występy i zamieniają zwykły muzyczny koncert w ciekawe i zapadające w pamięć przedstawienie. Autorskie efekty wizualne, których osobiście nie widzieliśmy nigdy na żadnych koncertach (a szczególnie młodych i niezależnych kapel), stają się powoli naszą wizytówką. Zaskakujemy. Bawimy się. Gramy.”

skład zespołu:
Marcin Bocheński – perkusja
Marcin Cieślik – gitara i wokal
Krystian Papiernik – gitara basowa
Michał Tarkowski – instrumenty klawiszowe

Przeczytajcie recenzje poprzednich wydawnictw State Urge: Underground Heart oraz What Comes Next?.

state urge white rock experience