Ogotay wydają „Eve Of The Last Day”

Już w najbliższy poniedziałek 30 kwietnia nakładem Let It Bleed Records ukaże się debiutancki album death metalowców z Ogotay „Eve Of The Last Day”. Gościnnie, w utworze „War Machinery” udzielił się Wojtek Horny (ex-O.N.A.). Fragmenty albumu są dostępne na stronie soundcloud.com. Na płycie znajdzie się w sumie 10 utworów:

01. A Holy Nothingness…
02. Naked Lunch
03. Hate To Religon
04. End Of The Road
05. I Am Killing
06. System Disease
07. Frantic Laugh
08. Earth
09. Bloodthirsty Madness
10. War Machinery

Ogotay to nowy, obiecujący sklad muzyków związanych z trójmiejską sceną muzyczną. Na początku zeszłego roku Artur „Gufi” Piotrowski (Mess Age) i Andrzej „Pieczar” Peszel (Fulcrum) rozpoczęli wspólną próbę stworzenia kilku utworów. W zaskakująco szybkim tempie powstało 10 kompozycji, które dopełnił swoim wokalem i basem Marcin „SVierszcz” Świerczyński (Sainc, ex-Yattering). We wrześniu zespół kończy prace nad promocyjnym materiałem i rozpoczyna próby w pełnym składzie z Szymonem „Simonem” Andryszczakiem (Pandemonium).

Muzyka formacji oscyluje w klimatach starej szkoły death metalowej z elementami aktualnych trendów. Duża dawka agresji, szybkości i ciężaru w połączeniu z bezkompromisowymi tekstami daje materiał o nuklearnej niszczycielskiej sile.