Illusion: nowa płyta „Anhedonia” w marcu

Grupa Illusion informuje, że ich nowa płyta zatytułowana „Anhedonia” trafi na sklepowe półki 9 marca 2018 r. Za produkcję i mastering nagranego na „setkę” w studio Selekta w Gdańsku krążka odpowiadają Szymon Sieńko i Grzegorz Piwkowski. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Kto jest winien?”, do którego nakręcono w połowie listopada teledysk w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Premiera obrazu odbyła się w środę 20 grudnia. Gościnnie w utworze „Śladem krwi” zaśpiewał Robert „Litza” Friedrich z Luxtorpedy.

RECENZJA PŁYTY ILLUSION „ANHEDONIA”

Korzenie materiału sięgają „Dwójki” i „Trójki”. Tego potrzebowaliśmy, takie kompozycje nam wychodziły, więc nie chcieliśmy od tego uciekać. Na pewno jest to nowa jakość, ale słychać klimat tego buntu i złości z przeszłości. Na tej płycie nie znajdziecie ballad ale serię mocnych riffów i rozgoryczonych słów. Nowy materiał skłania do refleksji – teksty opowiadają o problemach współczesnego świata, wyrażając sprzeciw muzyków wobec wszechobecnej znieczulicy i głupoty.

Gościnnie, w utworze „Śladem krwi”, na płycie wystąpił Robert „Litza” Friedrich – lider zespołu Luxtorpeda. Dzięki połączeniu naszych głosów z naprawdę dobrego kawałka stworzyliśmy coś wyjątkowego, a efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Tomasz „Lipa” Lipnicki.

Na płycie Illusion „Anhedonia” znajdzie się w sumie 10 utworów:

1. Kto jest winien?
2. Okruchy udręki
3. Niby
4. Od zawsze donikąd
5. Śladem krwi
6. Tchórz
7. Metamorfozy
8. Do zobaczenia
9. Dalej
10. Zanurzam się

Teledysk „Kto jest winien?” / reż. Mateusz Winkiel

Lider Illusion Tomasz „Lipa” Lipnicki w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w programie #RZECZoPOLITYCE zdradził jakiego klimatu można spodziewać się po nowym albumie „Anhedonia”:

„Płyta jest bardzo gorzka, jest mroczna. (…) Jest bardzo mocna, bardzo twarda. Moja żona, jak pierwszy raz przesłuchała, to powiedziała, że już nigdy jej nie wysłucha. Że jest tak mroczna, że jej się chciało płakać. (…) Na tej płycie powróciliśmy do Illusion po prostu. Już nie pokazujemy wam, co było naszą pożywką i wodą do podlewania. (…) Gramy znowu to, co jest nam dane.”

Illusion / fot. Wojciech Miklaszewski