I.N.D. (Gdańsk, Metro 26-11-2010)

KebabFest w Metrze. Tytuł imprezy brzmi to co najmniej dziwnie. Jednak jeśli weźmie się pod uwagę, że organizatorem jest zespół o wdzięcznej nazwie Abdul Kebab Buła Jabba, a cykl odbywa się w pubie Metro, to sytuacja się zaczyna klarować. Od jakiegoś miesiąca co w piątek w tym miejscu odbywają się koncerty młodych kapel, głównie rockowych, ale również co nie jest częste – gości tu hip hop.

I.N.D. czyli In Nomine Dei to zespół, którego poczynania obserwuję już od jakiegoś czasu. Solidne rockowe granie, momentami bliskowschodni klimat, zgrani muzycy. Do tego scena ich nie tremuje, widać że wspólne muzykowanie to dla nich przede wszystkim dobra zabawa. Niestety brakuje im chyba trochę szczęścia by dotrzeć ze swoją muzyką do większej ilości ludzi. Trwają końcowe prace nad ich pełnym albumem, więc może się coś ruszy. Ja ze swojej strony trzymam kciuki! Choć koncert w Metrze moim zdaniem był jak najbardziej udany, to zabrakło kilku osób pod sceną. Coś się ludzie chowali po kątach. A na wprost sceny jak wiadomo słychać najlepiej. Zresztą muszę przyznać, że warunki akustyczne w pubie są jak najbardziej ok – to jedna z najmocniejszych stron KebaFestu.

Bardzo fajnie, ze Metro dołączyło do miejsc we Wrzeszczu, w których także w weekendy rozbrzmiewa rockowa muzyka. Mam nadzieję, że idea KebabFestu utrzyma się na dłużej! Oby organizatorzy wyławiali jak najwięcej ciekawych zespołów, bo I.N.D. to był dobry wybór.