Koronawirus. Odwołane koncerty w Trójmieście

Z uwagi na zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce, premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek 10 marca o odwołaniu imprez masowych. 14 marca wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, a 21 marca stan epidemii. Do odwołania obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych.

Od 30 maja możliwa jest organizacja koncertów plenerowych do 150 osób. Od 6 czerwca działalność wznowić mogły kina, teatry, sale koncertowe oraz prowadzona może być działalność w zakresie wszelkich innych zbiorowych form kultury i rozrywki. Publiczność (klienci) muszą jednak przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa. Całkowity zakaz prowadzenia działalności, aż do odwołania, wciąż obejmuje dyskoteki i kluby nocne.

Poniżej lista najbliższych wybranych koncertów w Trójmieście, które się nie odbędą z powodu epidemii koronawirusa [LISTA AKTUALIZOWANA]:

10.03 X Ambassadors (B90)
11.03 Lion Shepherd, Janek Pentz (Drizzly Grizzly)
12.03 Kwiat Jabłoni (Stary Maneż) – przeniesiony na 22.04 02.12
12.03 The Cassino (Wydział Remontowy) – przeniesiony na 30.04 03.12
12.03 Meek, Oh Why? (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 05.11
13.03 No To Che: Lao Che (Stary Maneż) – przeniesiony na 24.05 15.10
13.03 Wredrock, The Highway (Paszcza Lwa)
13.03 Pull The Wire, De Łindows (Wydział Remontowy)
13.03 Silvertale Fox, Feedback Issues (Torpeda)
13.03 Rock Night (Ygrek)
14.03 Marszałek, Sylwetki, Mała Madzia (Desdemona)
14.03 Alcoholica – Metallica Tribute Night (Wydział Remontowy)
14.03 Żywiołak (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 24.10
14.03 The Fruitcakes (Ziemia)
14.03 Discotex (Ergo Arena)
15.03 Strefa Zagrożenia Hałasem, Second Child, Satya (Pub Torpeda) – przeniesiony na 26.06 04.09
15.03 Artur Rojek (Gdańsk, Stary Maneż) – przeniesiony na 27.09
15.03 Morast, Evil Warriors (Drizzly Grizzly)
15.03 IRA (Filharmonia Bałtycka)
17.03 OvO, Rigor Mortiss (Drizzly Grizzly)
18.03 Czerwone Gitary (Filharmonia Bałtycka)
19.03 Taco Hemingway (B90)
19.03 Stories From The Afternoon, Pastry (Wydział Remontowy)
19.03 Ghostemane (Parlament) – przeniesiony na 28.01.2021 do B90
20.03 Agressiva 69, Machine Driven Sun (Paszcza Lwa)
20.03 Kiev Office, Titanic Sea Moon, Maximum Gulliver (Desdemona) – przeniesiony na 18.09
20.03 Tribute to Foo Fighters (Wydział Remontowy)
21.03 Mord’A’Stigmata, Medico Peste, Loathfinder (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 4.10
21.03 TOG XX+ – dark goth wave (Wydział Remontowy) – impreza przeniesiona na 23.05
21.03 Flower Power Night – Powitanie Wiosny (Ygrek)
21.03 Pro8l3m (B90) – przeniesiony na 26.11
22.03 Pro8l3m (B90) – przeniesiony na 27.11
22.03 Gregorian (Ergo Arena) – przeniesiony na 13.12
25.03 Jazz Band Młynarski (Stary Maneż) – przeniesiony na 12.06
26.03 Zeus (Drizzly Grizzly)
26.03 The Rumjacks, Molly Malone’s (Ucho) – przełożony na 20.11
26.03 The Hypnotunez (Paszcza Lwa) – przeniesiony na 28.05 25.03.2021
27.03 Materia, Scylla, Mentally Blind (Ucho)
27.03 Tribute to Nirvana (Wydział Remontowy)
28.03 Rosalie (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 16.05
28.03 Chassis, Flashback (Torpeda)
28.03 Agnieszka Chylińska: 25 lat na scenie (Ergo Arena) – przeniesiony na 14.06 17.10
28.03 Free Games for May, Czechoslovakia, Sztylety, Cinnamon Rolls (Paszcza Lwa)
28.03 Marek Dyjak (Gdańsk, Stary Maneż) – przeniesiony na 06.05 12.10
29.03 Natalia Przybysz (B90) – przeniesiony na 25.10
30.03 Cattle Decapitation, Disentomb, Internal Bleeding, Gloom (Drizzly Grizzly)
30.03 Edyta Geppert (Stary Maneż) – przeniesiony na 18.06
31.03 The Shaking Sensations, Alfah Femmes (Drizzly Grizzly)

02.04 Lady Pank (Stary Maneż) – przeniesiony na 20.12
02.04 Wrekmeister Harmonies, Fleshworld, 4dots (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 01.10
02.04 Tomek Lewandowski i Łukasz Nowak (Paszcza Lwa)
03.04 Black River, Votum (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 25.09
03.04 Dezerter (Ucho) – przeniesiony na 25.09
03.04 Karaś/Rogucki (Stary Maneż) – przeniesiony na 02.06 15.11
03.04 Schröttersburg, Boanerges i Dice Deal (Desdemona)
03.04 Pastry, The Ferrules (Pub Torpeda)
03.04 Search!, Called To Revolt (Paszcza Lwa)
04.04 Me And That Man, Frank The Baptist, Mùlk (Stary Maneż)
04.04 Paulina Przybysz (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 03.10 do klubu Parlament
04.04 Tribute to Deep Purple + Free Blues Band Special Blues Show (Blues Club) – przeniesiony na 24.10
04.04 Grunge & Nu Metal Party (Ygrek)
04.04 Lastryko, Tentent (Desdemona)
04.04 Walka Dekad – 80s vs 90s – Cytrynowy Udar 8 (Wydział Remontowy)
05.04 Michele Morrone (Stary Maneż) – przeniesiony na 10.05 07.11
06.04 Yasmin Levy (Stary Maneż)
06.04 Elizabeth Colour Wheel, Body Void, Drowse (Drizzly Grizzly)
07.04 Jethro Tull (Stary Maneż) – przeniesiony na 20.10
08.04 Darkher, Forndom, The Devil’s Trade (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 21.04.2021
15.04 The End of Melancholy, Taroth (Pub Torpeda) – przeniesiony na 14.10
15.04 Tomasz Makowiecki gra „Moizm” (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 28.05 24.09
17.04 Maleńczuk + Rhythm Section (Stary Maneż) – przeniesiony na 29.05 03.09
17.04 Psychopill, Wojt i Vreen (Pub Torpeda)
17.04 Lecter (Wydział Remontowy) – przeniesiony na 16.10
17.04 Jan Rapowanie (B90)
18.04 Eliminacje do Pol’and’Rock Festival 2020 (Stary Maneż)
18.04 Artifest 2k20 (Protokultura)
18.04 1125, Podwórkowi Chuligani, Dice Deal, Granda (Ucho)
18.04 Flower Power Night – Powitanie Wiosny (Ygrek)
18.04 FALE VI dla niestabilnych – dark post punk wave (Wydział Remontowy)
19.04 Żurawie, Cinnamon Rolls (Paszcza Lwa)
20.04 White Ward, Hegemone, Mound (Drizzly Grizzly)
21.04 Turilli Lione Rhapsody, Cellar Darling, Canterra (B90)
23.04 Bass Astral x Igo Ensemble (Ergo Arena) – przeniesiony na 15.11 do B90
23.04 Meute (B90) – przeniesiony na 23.09
24.04 The Throne, Czernina , Monroe’s Mysterious Death, Kmkz (Desdemona)
25.04 Riverside (Stary Maneż) – przeniesiony na 20.06
27.04 Hyperdontia, Mortuous (Drizzly Grizzly)
26.04 Quebonafide (B90)
27.04 Quebonafide (B90)
29.04 bars & Melody (Ucho) – przeniesiony na 19.11

02.05 Good Attitude, Backhand Slap (Paszcza Lwa)
07.05 Helen Money, Sanford Parker (Drizzly Grizzly)
07.05 Forever Amy (Stary Maneż) – przeniesiony na 13.12
08-09.05 Juwenalia Gdańskie 2020
08.05 Voo Voo – Za Niebawem (Stary Maneż) – przeniesiony na 04.03.2021
12.05 Fotocrime, Bleakness (Drizzly Grizzly)
15.05 Paweł Przyborowski, Kalafior Derambo, Konstanty Kostka (Drizzly Grizzly)
16.05 Big Brave, Mary & The Highwalkers (Drizzly Grizzly)
16.05 Matrang (B90)
21.05 Selofan, Hände (Drizzly Grizzly) – przeniesiony na 16.12
21.05 Blue Planet II – Live In Concert (Ergo Arena)
23.05 Citizen N.I, Machine Driven Sun (Paszcza Lwa)
24.05 Paweł Izdebski (Drizzly Grizzly)
25.05 Laibach (B90) – przeniesiony na 20.10 19.03.2021
29.05 GdyniaROCKZ! Hard Rockowy Piątek (Ucho)
30.05 GdyniaROCKZ! Alternatywna Sobota (Ucho)

04.06 Pat Metheny (Opera Leśna) – przeniesiony na 05.06.2021
13.06 Dawid Podsiadło (Stadion Energa Gdańsk) – przeniesiony na 05.06.2021
13.06 The Mind Seekers (Paszcza Lwa)
16.06 Disturbed (Ergo Arena)
19.06 Perfect, Natalia Sikora (Ergo Arena) – przeniesiony na 20.11.2020
20.06 Andre Rieu (Ergo Arena) – przeniesiony na 16.06.2021
25.06 Dido (Opera Leśna)
27.06 Letnie napięcie: Nosowska (Plener 33) – przeniesiony na 26.06.2021

01-04.07 Open’er Festival 2020 (Babie Doły)
04.07 Wajzy, Messy Brain (Paszcza Lwa)
10.07 Letnie Napięcie: Mrozu (Plener 33) – przeniesiony na 09.07.2021
10-11.07 Trapeton Festival (Ergo Arena)
22-26.07 Globaltica 2020 (Gdynia)

02.08 Wormrot, Torpur, Laxity (Drizzly Grizzly)
03.08 Slipknot, Jinjer (Ergo Arena)
27.08 Agnes Obel (Stary Maneż) – przeniesiony na 07.06.2021

04.09 The Jacksons (Ergo Arena)

24.10 BOKKA, Tides From Nebula (B90) – przeniesiony na 13.03.2021

fot. Wojciech Miklaszewski